Jocurile Olimpice: Programul de luni al sportivilor români

Programul sportivilor români care vor concura, luni, în cea de-a treia zi a Jocurilor Olimpice de la Londra, potrivit Mediafax:

11.00: Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks) – 10 m aer comprimat (masculin), calificări – finala (ora 14.15): Alin Moldoveanu

11.30: Canotaj (Eton Dorney) – dublu rame – recalificări: Georgeta Andrunache/Viorica Susanu

12.00: Nataţie (Olympic Park – Aquatics Centre) – 200 m liber (feminin), calificări: Camelia Potec

12.05: Judo (ExCeL – North Arena 2) – feminin, calificări, 57 kg: Corina Căprioriu – Hui Wang (China)

12.21: Nataţie (Olympic Park – Aquatics Centre) – 200 m fluture (masculin), calificări: Alexandru Coci

12.40: Canotaj (Eton Dorney) – patru rame fără cârmaci (masculin), calificări: Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

13:50: Scrimă (ExCeL – South Arena 1) – spadă individual (feminin): Ana Maria Brânză Anca, Simona Gherman – ora 15.20 (turul doi)

14.00: Tenis de masă (ExCeL – North Arena 1) – simplu masculin – turul 3: Andrei Crişan – He Zhiwen (Spania)

13.30: Tenis (Wimbledon) – turul 1 simplu feminin; dublu feminin + masculin: Viktoria Azarenka – Irina-Camelia Begu, Tecău/Ungur – Nestor/Pospisil (Canada), Sorana Cîrstea/Simona Halep – Serena Williams/Venus Williams (SUA)

17.30: Tenis de masă (ExCeL – North Arena 1) – simplu feminin – turul 4 (optimi) – Elizabeta Samara – Li Jiao (Olanda).

Gimnastele românce s-au calificat în patru finale olimpice + sol, bârnă, sărituri şi individual-compus, după concursul de duminică seara, la Jocurile Olimpice de la Londra.

Finalele olimpice feminine sunt programate astfel: pe echipe (31 iulie, ora 18.30), individual-compus (2 august, 18.30), sărituri (5 august, 16.00), paralele (6 august, 16.00), bârnă şi sol (7 august, 16.00).

Sursa: Mediafax.ro
Foto:  flickr.com

Share daca ti-a placut articolul:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + 5 =