Home » Posts tagged with » canotaj

Echipajul de 8+1, argint la Campionatul Mondial de canotaj din Coreea de Sud

Echipajul de 8+1, argint la Campionatul Mondial de canotaj din Coreea de Sud

Echipajul feminin de 8+1 al Romaniei a cucerit medalia de argint la Campionatele Mondiale de la Chungju, Coreea de Sud. Cursa a fost castigata de echipajul Statelor Unite, in timp ce Canada s-a clasat pe pozitia a treia. Romania a mai cucerit sambata o medalie de argint, in cadrul aceleiasi competitii, cu echipajul feminin de […]

Campionatul European de Canotaj, 8+1 de aur!

Campionatul European de Canotaj, 8+1 de aur!

Echipajul feminin de opt plus unu al Romaniei a obtinut medalia de aur la Campionatele Europene de Canotaj de la Sevilla care s-au desfasurat in perioada 31 mai – 2 iunie. Barca de opt plus unu, care a dominat cursa, a fost urmata de echipajul Germaniei si de cel al Rusiei care au cucerit medalia […]

JO 2012. Programul de sambata al sportivilor romani

JO 2012. Programul de sambata al sportivilor romani

Programul sportivilor români care vor evolua sâmbătă, în cea de-a opta zi a JOCURILOR OLIMPICE LONDRA 2012: Ora 12.00 Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B; România – Muntenegru Ora 12.30 Scrima (ExCeL – South Arena 1) – Spada echipe (feminin); Calificări – Ana Maria Brânză, Anca Măroiu, Simona Gherman Ora 12.30 Canotaj […]

JO 2012. Programul sportivilor români de joi, 2 august

JO 2012. Programul sportivilor români de joi, 2 august

Programul sportivilor români care vor evolua joi, în cea de-a şasea zi a Jocurilor Olimpice de la Londra, potrivit Mediafax: Ora 11.37 – Judo (ExCeL – North Arena 2) – calificări – semifinale (ora 16.00) – finala (ora 18.10) – Daniel Brata (100 kg); Ora 12.10 – Canotaj (Eton Dorney) – patru rame fără cârmaci (masculin) – […]

JO 2012. Programul de marți, 31 iulie, pentru sportivii români

JO 2012. Programul de marți, 31 iulie, pentru sportivii români

Programul sportivilor români care vor concura, marţi, în cea de-a patra zi a Jocurilor Olimpice de la Londra, potrivit ZF.ro: Ora 11.40 Canotaj (Eton Dorney) – patru rame fără cârmaci (masculin) – recalificări: Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea Ora 12.00 Înot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 100 m […]

Jocurile Olimpice: Programul de luni al sportivilor români

Jocurile Olimpice: Programul de luni al sportivilor români

Programul sportivilor români care vor concura, luni, în cea de-a treia zi a Jocurilor Olimpice de la Londra, potrivit Mediafax: 11.00: Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks) – 10 m aer comprimat (masculin), calificări – finala (ora 14.15): Alin Moldoveanu 11.30: Canotaj (Eton Dorney) – dublu rame – recalificări: Georgeta Andrunache/Viorica Susanu 12.00: Nataţie (Olympic […]

JO 2012: Ce români vedem astăzi la competiţiile de la Londra

JO 2012: Ce români vedem astăzi la competiţiile de la Londra

29 iulie Ora 11.00 Tenis de masă (ExCeL – North Arena 1) – simplu feminin – turul 2 + turul 3 (ora 20.00): Daniela Dodean, Elisabeta Samara Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks): skeet – (feminin), calificări – finala (ora 16.00): Lucia Liliana Mihalache Ora 11.30 Judo (ExCeL – North Arena 2) – calificări – […]