Poliţiştii francezi au arestat, sâmbătă după-amiază, cinci români suspectaţi că au furat 1,5 tone de cupru dintr-o companie, relatează Le Progres, în ediţia electronică de luni, conform Gandul.info.
Persoanele respective, de naţionalitate română şi care locuiau într-o tabără din Saint-Fons, au fost plasate în arest preventiv. Unul dintre suspecţi face obiectul a două mandate de căutare. Ceilalţi sunt deja cunoscuţi poliţiei pentru fapte de aceeaşi natură.
Sursa: Gandul.info
Foto: wikipedia




