Guvernul a decis, in sedinta de miercuri, reorganizarea Organismului Intermediar pentru IMM (OIMM), institutie care gestiona proiectele europene ale firmelor mici si mijlocii finantate prin Programul Operational Sectorial “Cresterea Competitivitatii Economice” (POS CCE), a declarat ministrul afacerilor europene, Leonard Orban.
“Practic, din acest moment, aceasta structura si-a incetat activitatea, iar atributiile vor fi preluate de agentiile de dezvoltare regionala din cadrul Programul Operational Regional (POR)”, a explicat Orban pentru HotNews.ro.
“Structura era atat de viciata incat singura solutie a fost reorganizarea completa a acesteia”, a mai explicat ministrul.
Sursa: HotNews.ro
Foto: gov.ro




