Radu Stroe şi-a dat demisia din funcţia de ministru de Interne, după ce s-a întâlnit la Guvern cu liderul PNL, Crin Antonescu, şi cu premierul Victor Ponta
Informaţia a fost confirmată de vicepremierul Liviu Dragnea. Acesta si-a dat demisia ca urmare a modului în care a fost gestionată intervenţia în cazul accidentului aviatic din Apuseni.
Stroe va face declaraţii de presă la ora 15.00.




